Glasujte za naj osebnost leta 2020!

Glede na predloge občanov so kandidati za NAJ OSEBNOST LETA 2020 Šmartnega ob Paki naslednji:


• MAJA AŽMAN
Je oseba z velikim srcem. Že nekaj let je koordinatorka akcije Manj svečk za manj grobov v občini Šmartno ob Paki, s čimer je pomembno prispevala k pomoči otrokom s posebnimi potrebami oz. tistim, ki so pomoči potrebni iz drugih razlogov. Vidi in sliši zgodbe in stiske družin ter jim skuša pomagati in širiti glas namesto njih. Je prijetna in sproščena oseba, v njeni družbi ni nikoli dolgčas. Rada se pošali in v teh časih, ki so resnično težki, marsikomu zvabi nasmeh na obraz, da ljudje vsaj malo pozabijo na probleme, ki nas pestijo. Dolga leta je bila tudi prostovoljka v Pediatrični kliniki, bila je članica uredniškega odbora glasila ŠOP, osem let je bila članica občinskega sveta, danes je članica nadzornega odbora.


• ANTON CIGLER
Upokojeni rudar, ki svoj prosti čas rad namenja delu in pomoči posameznikom, številnim društvom in vaški skupnosti. Kot član Motokluba Packenstein je aktiven ambasador kluba in občine, saj obišče domala vse motoristične prireditve v Sloveniji. V klubu kot ekonom zgledno skrbi za klubske prostore
v Hiši mladih. S svojo pripravljenostjo za delo vselej priskoči na pomoč Mladinskemu centru Šmartno ob Paki pri pripravi različnih prireditev. Svojo pomoč pri postavljanju občinskega šotora in pripravi prireditev nudi tudi drugim društvom – turističnemu, vinogradniškemu, planinskemu, pravzaprav
komurkoli, ki ga za to poprosi. Nepogrešljiv je tudi pri delu v vaški skupnosti Gavce-Veliki Vrh. Toni ni človek, ki bi svoje delo obešal na veliki zvon. Niti ni človek, ki bi se izpostavljal z zvenečimi funkcijami v društvih. Je skromen, tih in najpogosteje premalo opazen. Njegovo srce pa je široko in roke
delovne. To je človek, ki bo vedno pomagal z zavzetostjo, skrbno in dosledno.

 

• VESNA PUSOVNIK
Veliko naredi za obveščanje in povezovanje v naši občini. Samoiniciativno je ustanovila Facebook skupino Šmartno – moj kraj, v kateri prebivalce naše občine že več kot dve leti obvešča o aktualnih dogodkih v naši občini, o delu naših društev, ne pozabi pa tudi na dosežke sokrajanov in domačih
podjetnikov. Ljudje so redno obveščeni tudi o manj prijetnih, pa vendar koristnih in resnih zadevah. Vzpodbuja sokrajane, da z njihovimi prispevki vsi skupaj spoznavamo lepote in dobrote naše občine. Je tudi ustanoviteljica skupine Lokalna preskrba v Zgornji Savinjski in Šaleški dolini, v kateri pomaga lokalnim pridelovalcem, da dosežejo čim več novih kupcev. Nesebično deli svoje znanje o socialnih omrežjih. Poleg tega je aktivna članica vaške skupnosti Rečica ob Paki in idejna vodja prve knjigobežnice v naši občini. Vedno je pripravljena pomagati soobčanom.

 

KAKO GLASUJETE?


1) Z glasovnico, ki jo najdete v Napovedniku dogodkov ŠOP, ki je izšel v ponedeljek, 30. novembra 2020:

  • Na glasovnici označite ime osebe, za katero želite glasovati. Glasovnico izrežite in jo pošljite po pošti na Mladinski center Šmartno ob Paki, Šmartno ob Paki 13, 3327 Šmartno ob Paki.
  • Glasovnico lahko oddate tudi v poštni nabiralnik mladinskega centra (nahaja se na terasi).
  • Lahko jo tudi oddate v za to namenjeno škatlo v mladinskem centru med delovnim časom.

 

2) Po e-pošti:


Glasujete lahko do ponedeljka, 28. 12. 2020, do 12. ure.

Vsaka oseba lahko glasuje samo enkrat. Štejejo le podpisani glasovi; glasovnica ali e-pošta brez podpisa bo neveljavna.

Koledar dogodkov

Pon Tor Sre Čet Pet Sob Ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Martinov svet logoti brez